en | cs

Naše vize

Chceme hezčí Českou republiku. Lidé se mohou dobře cítit ve svém městě či vesnici a spoluvytvářet veřejný prostor kolem sebe.

Chceme angažované obyvatele, kterým není lhostejné, co se děje za okny jejich obývacího pokoje. Věříme, že typický Čech nemusí v budoucnu jen nadávat u piva.

Jsme přesvědčeni, že úředníkovi dokážeme pomoci, aby byla jeho práce efektivnější. Místo vyplňování formulářů může dělat kroky, které jsou vidět, mají smysl a veřejnost si jich bude vážit.

Naše mise

Podněcujeme občany i úředníky k aktivitě a angažovanosti.

Iniciujeme zapojování firem. Ty mohou díky Lepšímu místu smysluplněji přispívat, a tím efektivněji vylepšovat svůj obraz.

Ukazujeme, že pomoci dokáže každý, kdo může a chce. Jeden TIPem na zlepšení, druhý finančně, další nápadem či zkušeností. Jiný může natřít lavičku, protože má dost času. Nebo prostě proto, že rád natírá. Každá pomoc je důležitá a podstatná. A zapojit se je tak snadné!

Naše nezávislost

Jsme nezisková nestátní organizace. Naše činnost není ovlivňována politickými či vládními subjekty.

Jsme nestranní. Administrátorské zásahy míří výhradně proti urážlivým, vulgárním, rasistickým či reklamním projevům.

Neuzavíráme žádné smlouvy s politickými stranami a subjekty. Kterékoliv uskupení, fungující v souladu s českou legislativou, může používat a propagovat Lepší místo, spatřuje-li v něm dobrý nástroj pro vylepšování veřejného prostoru.