Střední školy v Jablonci nad Nisou budou lepším místem! Do II. ročníku soutěžního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou se zapojily celkem 4 zdejší střední školy. Ty spolu budou soutěžit o finanční podporu Nadace JABLOTRON ve výši 2 x 50.000 korun pro 2 školní projekty.

JDU PŘIDAT NÁPAD

Proč Lepší místo ve škole?

Všechno vždy začíná u dětí a mladých lidí. Je proto důležité právě jim prakticky ukázat, že svět okolo sebe mohou změnit k lepšímu, a to leckdy i vcelku snadno. Žáky učíme reálně přemýšlet a pojmenovat, co by chtěli změnit. Pod naším vedením uvažují, kolik bude zlepšení stát peněz a úsilí, zda je za daných podmínek realizovatelné, či jak jej lze efektivně upravit tak, aby realizovat šlo. Prakticky si vyzkouší nápad obhájit, získat pro něj v okolí podporu a spolupracovat nejen v týmu spolužáků, ale také s učiteli, vedením školy, s městem či dodavatelem. Výsledkem je pak nejen vylepšené prostředí v konkrétní škole a několik splněných snů, ale především školáci, kteří jsou o pěkný kus blíž k sebevědomým občanům.

Startujeme po druhé v Jablonci!

Do projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou se letos zapojily 4 zdejší střední školy:

Video z pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou 2018

letáček STARTUJEME
TZ – start Projektu

Důležité termíny projektu:

  • od 11. 11. do 14. 11. 2019 proběhnou vstupy do zapojených středních škol, kdy bude žákům představen soutěžní projekt Lepší místo ve škole, proběhne aktivizační brainstorming možných zlepšení školy a veřejného prostoru a také workshop na téma tvorba prezentace a prezentační dovednosti
  • od 14. 11. do 9. 12. 2019 probíhá zasílání nápadů na zlepšení
  • od 10. 12. do 18. 12. 2019 každá zapojená střední škola vybere ze zaslaných nápadů 1 nápad, který zpracuje do projektu, a zašle podklady k veřejnému hlasování
  • od 8. 1. do 28. 1. 2020 probíhá veřejné hlasování na webu Mobilního rozhlasu, partnerském webu pořadatele. Hlasuje veřejnost a dává hlasy žákovským projektům. Každý hlasující má k dispozici 3 hlasy, které by měl vyčerpat a může je buď dát pouze 1 projektu, nebo je rozdělit mezi více projektů.
  • koncem ledna 2020 se koná v Eurocentru Jablonec nad Nisou velké finále aneb Den D. Žákovské týmy z každé zapojené školy prezentují své projekty před nezávislou porotou. Úkolem žáků je představit smysl a přínos prezentovaného projektu, včetně návrhu realizace a rozpočtu. Z počtu hlasů z veřejného hlasování a počtu hlasů udělených porotou vzejdou 2 vítězné projekty a každý získá na svou realizaci finanční podporu 50 000 korun díky finančnímu partneru Nadaci JABLOTRON.

Přidej svůj nápad na zlepšení:

Zde můžeš přiložit fotku či obrázek svého nápadu (max 5 MB na soubor).


Partneři:

logo společnosti Prostor Plus

realizátor a ideamaker

logo Magistrátu města Jablonec nad Nisou

partner pro participaci žáků a rodičů, investice do škol

logo Nadace Jablotron

hlavní partner projektu, podpora aktivity žáků

logo Libereckého kraje

partner pro participaci žáků a rodičů, investice do škol

logo společnosti Deník.cz

media partner