Komunitní projekt zapojuje žáky ze 2 základních škol v Hradci Králové. Ti vymýšlí, jak zlepšit své školy a jejich blízké okolí. Nejlepší nápad se za 25 000 korun zrealizuje! Máš nápad, co ve tvé škole či v jejím okolí chybí, nebo je potřeba vylepšit? Dej nám o tom vědět!

POŠLU NÁPAD

Proč Lepší místo ve škole?

Všechno vždy začíná u dětí a mladých lidí. Je proto důležité právě jim prakticky ukázat, že svět okolo sebe mohou změnit k lepšímu, a to leckdy i vcelku snadno. Smysluplnou prací se školou, učiteli a třídními kolektivy sesbíráme nápady na zlepšení školy, které žáci následně rozpracují do reálných projektů včetně rozpočtu a propagační kampaně žádající hlasy veřejnosti. Poté žáky provedeme hlasováním veřejnosti až k vlastním prezentacím před porotou, kde bude nejlepší projekt spolu se svým žákovským týmem oceněn finanční částkou 25 000,-Kč na realizaci projektu. Výsledkem je pak nejen vylepšené prostředí v konkrétní škole a splněný sen mnohých žáků, ale především školáci, kteří jsou o pěkný kus blíž k sebevědomým občanům.

Startujeme poprvé v Hradci Králové!

Do projektu Lepší místo ve škole Hradec Králové se zapojily 2 zdejší základní školy:

letáček STARTUJEME
TZ – start projektu

Důležité termíny projektu

  • 20. 2. 2020 proběhnou vstupy do 2 zapojených základních škol, kdy dojde k proškolení školních koordinátorů a vedení školy pro zajištění efektivní koordinace a spolupráce na soutěžním projektu Lepší místo ve škole.
  • od 28. 2. do 17. 3. 2020 probíhá zasílání nápadů na zlepšení.
  • od 20. 3. do 27. 3. 2020 obě zapojené základní školy vyberou ze sesbíraných nápadů 1 nápad, který následně utvořený žákovský tým zpracuje do projektu, a zašle podklady k veřejnému hlasování.
  • od 3. 4. do 23. 4. 2020 probíhá veřejné hlasování skrze hlasovací anketu na webu Mobilního rozhlasu, partnerském webu pořadatele. Hlasuje veřejnost a dává hlasy žákovským projektům. Každý hlasující má k dispozici 3 hlasy, které by měl vyčerpat a může je buď dát pouze 1 projektu, nebo je rozdělit mezi více projektů.
  • 30. 4. 2020 se koná velké finále aneb Den D. Žákovské týmy z obou základních škol prezentují své projekty před nezávislou porotou. Úkolem žákovských týmů je představit smysl a přínos prezentovaného projektu, včetně návrhu realizace a rozpočtu. Z počtu hlasů z veřejného hlasování a počtu hlasů udělených porotou vzejde 1 vítězný projekt, jenž získá na svou realizaci finanční podporu 25 000 korun díky finančnímu partneru Magistrátu města Hradec Králové.

Pošli nám svůj nápad na zlepšení

Zde můžeš přiložit fotku či obrázek svého nápadu (max 5 MB na soubor).


Partneři

logo společnosti Mobilní Rozhlas
logo ZŠ Úprkova
logo Magistrátu města Hradec Králové
logo ZŠ Josefa Gočára
logo společnosti Deník.cz