O Projektu

Šesťáci a sedmáci ze základky ve Zruči nad Sázavou vymyslí, jak zlepšit svou školu nebo její blízké okolí. Nejlepší nápad se za 20 tisíc korun zrealizuje!

Máš nápad, jak vylepšit svou školu?

20 tisíc korun na nejlepší nápad! To už se vyplatí, poslat svůj námět na Lepší místo. Využít můžete web www.lepsimisto.cz nebo naši mobilní aplikaci pro iOS, Android a Windows Phone.

Jak na to?

Stačí se zaregistrovat a kliknout na tlačítko Přidat tip. Do kolonky Nadpis patří jméno školy (jen díky tomu poznáme, že jde o soutěžní tip). Pak už stačí pouze stručně popsat námět a přidat fotografii místa, které se má vylepšit. Tipy přijímáme do 5. listopadu 2017.

Co dál?

Vybereme dva nejlepší tipy z každé třídy. Mezi 6. a 17. prosincem pro ně budou moci hlasovat děti, učitelé, kamarádi i veřejnost. 1. února 2018 pak proběhne finále před porotou složenou ze zástupců radnice a firem, které projekt podpořily. Žáci představí své nápady prostřednictvím prezentací. Ze součtu veřejného hlasování a názoru poroty pak vzejde vítězný projekt!

Základní škola Zruč nad Sázavou již má svůj veselý RELAX POINT!

Projekt RELAX POINT zvítězil v rámci Lepšího místa ve škole na počátku února 2018 a získal na svou realizaci 20 000 Kč. Z kraje léta téhož roku již žáci zažili slavnostní otevření krásně barevných odpočinkových prostor! Pokud byste chtěli vidět více fotografií, určitě se podívejte např. na stránky školy: http://www.zszruc.cz/odpocinkova-zona-relax-point-slavnostne-otevrena/

Výsledky hlasování

Vítězem se stal Relax Point! Nejen, že získal největší podporu ve veřejném hlasování (podrobné výsledky níže), ale okouzlil také porotu. Školáci projekty prezentovali 1. února před čtyřlečlennou jury, v níž zasedla tajemnice městského úřadu ve Zruči nad Sázavou Kristýna Jirkovská, ředitelka školy Ivana Stará, redaktorka Kutnohorského deníku Hana Kratochvílová a zástupkyně zručského nízkoprahového centra Kotelna provozovaného Prostorem plus, o.p.s. Kamila Luxová. Tři ze čtyř hlasů zamířily opět pro odpočinkové místo se sedacími vaky. Na druhém místě se i po započítání hlasů poroty, které mají padesátiprocentní váhu, umístil projekt Přestávky bez nudy a na třetím až čtvrtém místě Cesta za skleníkem a Dekorace pro každé období. Gratulujeme, děkujeme za krásné klání a těšíme se na realizaci vítězného nápadu!

6.A

Tento projekt chceme udělat, aby děti ze základní školy měly hezkou zahrádku. A aby byly zdravé. Skleník bychom chtěli postavit na školní zahrádce.

Dekorace pro všechna roční období ve třídách. Každá třída by si vyráběla svoje dekorace pro svoji třídu a nebo pro školu. Chceme, aby ve škole bylo více dekorací a aby byla škola více veselá. Nakoupily by se do školy věci na vyrábění dekorací. Byli bychom rádi, kdyby se uskutečnily dekorace po škole a ve třídách.

7.A

Většinu z nás baví fotbal a ve škole se hrát nedá. Tak proč zájem většiny školy nezmenšit? Dát ho na stůl? Vznikne zábava, která je dobrá na zaplnění času mezi hodinami a tak. Místa je ve škole taky dost.

Jde o vytvoření příjemného místa v naší škole, kde by si mohli případní žáci o přestávkách odpočinout. Rádi bychom vybudovali třebas i jen malé místo, kde by si děti mohly pohodlně sednout a popovídat. Ke zrealizování našeho nápadu bychom chtěli využít právě oněch 20 000 Kč.