Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou2018-10-31T23:53:55+00:00

Základní školy v Jablonci nad Nisou budou lepším místem! 100.000 korun bude rozděleno na nejlepší dětské nápady na zlepšení. Do soutěžního projektu se zapojilo celkem 7 základních škol. Soutěží se o 2 x 50.000 korun na 2 nejlepší nápady, jejichž realizaci finančně podpoří Nadace JABLOTRON.

Přidat nápad

Lepší místo ve škole

Všechno vždy začíná u dětí. Je proto důležité právě jim co nejdřív ukázat, že svět okolo sebe mohou změnit k lepšímu a leckdy i snadno. Žáky učíme reálně přemýšlet a pojmenovat, co by chtěli změnit. Pod naším vedením uvažují, kolik bude zlepšení stát peněz a úsilí. Prakticky si vyzkouší nápad obhájit, získat pro něj v okolí podporu, spolupracovat. Výsledkem je pak nejen vylepšené prostředí v konkrétní škole a několik splněných snů, ale především školáci, kteří jsou o pěkný kus blíž k sebevědomým občanům.

Startujeme v Jablonci!

Do pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou se zapojilo celkem 7 škol! Patří mezi ně: ZŠ Antonína Bratršovského, ZŠ Arbesova, ZŠ Kokonín, ZŠ Rýnovice, ZŠ Liberecká, ZŠ Šumava a ZŠ Pasířská.

Máš nápad na vylepšení své školy či jejího okolí?

Nabízíme 2 x 50.000 korun na nejlepší nápady! Poslat ten svůj na Lepší místo se vyplatí. Využít k tomu můžeš náš web – níže je formulář na přidání nápadu.

Jak na to?

Stačí vyplnit formulář a kliknout na tlačítko Odeslat nápad. Vyplň své jméno a e-mail. Zvol výstižný název pro svůj nápad a stručně nám jej popiš. Můžeš přidat i foto místa, které si přeješ vylepšit, či nákres nebo ilustrační foto zamýšleného vylepšení. Své nápady zasílej do 19. listopadu 2018.

Co bude dál?

Každá škola si vybere svým preferovaným způsobem (např. poradou, školním hlasováním, školním finále) 1 nejlepší́ nápad a mezi 14. a 25. lednem 2019 pro něj budou moci hlasovat tví spolužáci, učitelé, rodiče, kamarádi i veřejnost. Koncem ledna 2019 pak proběhne velké finále před porotou složenou ze zástupců firem, které projekt podpořily. Úkolem žáků zde bude představit své nápady prostřednictvím připravených prezentací. Prezentovat můžeš i ty. Z počtu hlasů z veřejného hlasování a názoru poroty nakonec vzejdou 2 vítězné projekty!

Přidej svůj nápad na zlepšení

Vyber svou školu:*

50

500

Vlož fotku či obrázek (max 5mb):


Partneři: