Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou2019-01-11T18:42:51+00:00

Základní školy v Jablonci nad Nisou budou lepším místem! 100.000 korun bude rozděleno na nejlepší dětské nápady na zlepšení. Do soutěžního projektu se zapojilo celkem 7 základních škol. Soutěží se o 2 x 50.000 korun na 2 nejlepší nápady, jejichž realizaci finančně podpoří Nadace JABLOTRON.

Jdu hlasovat

Lepší místo ve škole

Všechno vždy začíná u dětí. Je proto důležité právě jim co nejdřív ukázat, že svět okolo sebe mohou změnit k lepšímu a leckdy i snadno. Žáky učíme reálně přemýšlet a pojmenovat, co by chtěli změnit. Pod naším vedením uvažují, kolik bude zlepšení stát peněz a úsilí. Prakticky si vyzkouší nápad obhájit, získat pro něj v okolí podporu, spolupracovat. Výsledkem je pak nejen vylepšené prostředí v konkrétní škole a několik splněných snů, ale především školáci, kteří jsou o pěkný kus blíž k sebevědomým občanům.

Startujeme v Jablonci!

Do pilotního projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou se zapojilo celkem 7 škol! Patří mezi ně: ZŠ Antonína Bratršovského, ZŠ Arbesova, ZŠ Kokonín, ZŠ Rýnovice, ZŠ Liberecká, ZŠ Šumava a ZŠ Pasířská.

Máš nápad na vylepšení své školy či jejího okolí?

Nabízíme 2 x 50.000 korun na nejlepší nápady! Poslat ten svůj na Lepší místo se vyplatí. Během 1. – 19. listopadu 2018 k tomu můžeš využít náš web. Stačí v tomto čase vyplnit formulář na přidání nápadu, který nalezneš na konci stránky, a kliknout na tlačítko Odeslat nápad. Ve formuláři vyplň své jméno a e-mail. Zvol výstižný název pro svůj nápad a stručně nám jej popiš. Můžeš přidat i foto místa, které si přeješ vylepšit, či nákres nebo ilustrační foto zamýšleného vylepšení. Své nápady zasílej do 19. listopadu 2018. Později zaslané nápady již nebude možné zařadit do další fáze projektu.

letáček STARTUJEME
letáček HLASUJTE

Představení soutěžících projektů

Naše škola postrádá chemickou laboratoř, kde bychom si mohli vyzkoušet učivo v praxi, proto když se naskytla příležitost projektu, hned jsme po ní “chňapli”. Bohužel škola nemá dostatečné prostory, tak jsme se rozhodli investovat do něčeho méně náročného a to jsou kufříky s potřebami, které se po hodině jednoduše uklidí. Co Vy na to? Podpoříte nás?

Představujeme Vám projekt „V každém je kus dítěte“, díky kterému chceme vytvořit absentující dětské hřiště a místo setkávání a odpočinku pro žáky naší školy. Od tohoto projektu si slibujeme zlepšení vztahů mezi všemi spolužáky. Toto místo bude sloužit nejen malým dětem, ale i starším žákům, kteří mají volnou hodinu mezi vyučováním. Věříme, že díky Vašemu hlasu uděláme prostředí naší školy ještě lepší. Děkujeme!

Lavičky se staly nápadem mnoha žáků, proto bychom jim rádi vyhověli. Žáci si představují lavičky na několika místech školního pozemku. Škola se shodla na výhodách laviček: budou využity před otevřením školy, o velkých přestávkách trávených venku (k učení, jedení svačiny), před odpoledním vyučováním a jako posezení po vyučování. Správa laviček by probíhala během hodin pracovních činností.

Na naší škole jsme vybrali k vylepšení atrium, kde bychom měli trávit volný čas během velké přestávky. V současném stavu nás to nijak neláká, nechce se nám tam chodit, není to tam hezké a ničím zajímavé. Chtěli bychom se pokusit o to, aby toto místo bylo oblíbenější a bezpečnější pro různé venkovní aktivity. Díky tomuto projektu by se atrium mohlo proměnit na příjemný prostor využitelný od přestávek přes koncerty až po vánoční trhy.

Každý někdy potřebuje Příjemný Odpočinkový Hezký Oddychový Dostupný Azyl. Rádi bychom ten náš vybudovali pro mladší spolužáky dříve, než svoji základku opustíme. Pomozte nám i Vy svými hlasy! Děkujeme.

Naše škola Pasířská je už stará babička. Pár vrásek jí ubereme, když klub nový otevřeme. Místnost jsme si zvolili, Pasklubem ji nazvali. Ve velké štěstí doufáme, že Vaši přízeň získáme.

Chtěli bychom jezdit do školy na kolech nebo koloběžkách, ale naše škola nemá prostor, kam bychom si je mohli ukládat. A proto potřebujeme boudu, kam si budeme naše kola dávat. Byl by to samozřejmě uzamykatelný přístřešek.

Hlasování

Kdy a kde se hlasuje?

Veřejné hlasování projektu Lepší místo ve škole Jablonec nad Nisou probíhá od 14. 1. 2019 do 25. 1. 2019 prostřednictvím ankety na webu Mobilního rozhlasu, partnerském webu pořadatele. Hlasovací anketu zobrazíte kliknutím na tlačítko PŘEJÍT K HLASOVÁNÍ.

Kdo a jak může hlasovat?

Hlasovat může kdokoliv. Každý hlasující má k dispozici 3 hlasy, které by měl vyčerpat a může je buď dát pouze 1 soutěžícímu žákovskému projektu, nebo je rozdělit mezi více žákovských projektů.

Jak jsou hlasy validovány?

Ověření hlasujícího probíhá prostřednictvím zadání telefonního čísla, na které je obratem odeslána SMS s číselným kódem, který je potřeba zadat. Následně je možné realizovat samotné hlasování a potvrdit jej tlačítkem Odeslat odpovědi ankety.

Z každého telefonního čísla je možné hlasovat pouze jednou. Telefonní číslo hlasujícího bude využito výhradně za účelem jeho validace a nezpracovává se k dalším účelům.

PŘEJÍT K HLASOVÁNÍ

Partneři: