Lepší místo ve škole Brno Tuřany2018-12-13T18:27:49+00:00

Žáci ze ZŠ Měšťanská v Brně-Tuřanech vymýšlí, jak zlepšit svou školu nebo její blízké okolí. Nejlepší nápad se za 50 000 korun zrealizuje, a to díky finanční podpoře společnosti Letiště Brno a.s. a ÚMČ Brno-Tuřany. Máš nápad, co ve tvé škole nebo v jejím okolí chybí? Neváhej a dej nám o něm vědět!

Přidat nápad

Lepší místo ve škole Brno-Tuřany

Všechno vždy začíná u dětí. Je proto důležité právě jim co nejdřív ukázat, že svět okolo sebe mohou změnit k lepšímu a leckdy i snadno. Žáky učíme reálně přemýšlet a pojmenovat, co by chtěli změnit. Pod naším vedením uvažují, kolik bude zlepšení stát peněz a úsilí. Prakticky si vyzkouší nápad obhájit, získat pro něj v okolí podporu, spolupracovat. Výsledkem je pak nejen vylepšené prostředí v konkrétní škole a několik splněných snů, ale především školáci, kteří jsou o pěkný kus blíž k sebevědomým občanům.

Máš nápad na vylepšení své školy či jejího okolí?

Nabízíme 50 000 korun na nejlepší nápad! Poslat ten svůj na Lepší místo se vyplatí. Využít k tomu můžeš náš web – níže je formulář na přidání tvého nápadu! 

Jak na to?

Stačí vyplnit formulář a kliknout na tlačítko Odeslat nápad. Vyplň své jméno a e-mail. Zvol výstižný název pro svůj nápad a stručně nám jej popiš. Můžeš přidat i foto místa, které se má vylepšit, či nákres nebo ilustrační foto zamýšleného vylepšení. Své nápady zasílej do 11. ledna 2019.

Co bude dál?

Vybereme 7 nejlepších nápadů a mezi 1. a 10. březnem 2019 pro ně budou moci hlasovat tví spolužáci, učitelé, kamarádi i veřejnost. Koncem března 2019 pak proběhne velké finále před porotou složenou ze zástupců firem, které projekt podpořily, a Úřadu MČ Brno-Tuřany. Úkolem žáků zde bude představit své nápady prostřednictvím připravených prezentací. Prezentovat můžeš i ty. Z počtu hlasů z veřejného hlasování a názoru poroty nakonec vzejde 1 vítězný projekt!

Přidej svůj nápad na zlepšení

Vyber svou školu:*

50

500

Vlož fotku či obrázek (max 5mb):


Partneři: