en | cs

Lepší místo ve škole Kolín

Hlasujte pro nejlepší projekt do 17. 12. 2017

Přejít na hlasování

O Projektu

Hned čtyři kolínské střední školy se zapojily do výzvy na zlepšování svých budov a blízkého okolí. Uskuteční se dva studentské nápady za 50 tisíc korun.

Máte nápad, jak vylepšit svou školu?

2 x 50 000 Kč na nejlepší nápady! To už se vyplatí, poslat svůj námět na Lepší místo. Využít můžete web www.lepsimisto.cz nebo naši mobilní aplikaci pro iOS, Android a Windows Phone. Jak na to? Stačí se zaregistrovat a kliknout na tlačítko Přidat tip. Do kolonky Nadpis patří jméno střední školy, kde se má nápad realizovat (jen díky tomu poznáme, že jde o soutěžní tip). Stručně popište svůj námět a přidejte fotografii místa, které by bylo dobré vylepšit. Tipy přijímáme do 5. listopadu 2017!

Co dál?

Vybereme tři nejlepší nápady z každé školy. Mezi 6. a 17. prosincem pro ně budou hlasovat studenti, učitelé, kamarádi i veřejnost. 26. ledna 2018 pak proběhne finále před porotou složenou ze zástupců radnice a firem, které projekt podpořily. Studenti představí své nápady prostřednictvím prezentací. Ze součtu veřejného hlasování a názoru poroty pak vzejdou dva vítězné projekty. Oba se zrealizují!

Hlasování

Jednoduše vyberte, který nápad chcete podpořit. Z každé školy můžete dát hlas jednomu tipu na zlepšení.

K zapojení do hlasování se musíte nejprve přihlásit či registrovat

Obchodní akademie Kolín

5 hlasů

Klidová místa na chodbách

Lepší posezení pro nás všechny. Výměna nepohodlných laviček. Zpříjemnění čekání na další hodinu. Zlepšení školních chodeb. Vylepšení posezení u školního bufetu, stávající posezení je zastaralé a polorozpadlé.

5 hlasů

Úprava školního dvoru

Mohli bychom se učit venku. O polední pauze bychom si mohli udělat piknik. Vybudovat prostorný altán na posezení. Ve slunečných dnech bychom mohli relaxovat.

125 hlasů

Ze studovny jídelna

Prostor pro klidný a teplý oběd, který nám chybí. Ze studeného a nezdravého jídla, které nezasytí, vzniká obezita a je to nezdravé. Musíme si kupovat buď drahé jídlo ve fastfoodech, nebo jíst pečivo, které taky není zdravé a hlavně není teplé. Při zrealizování této jídelny bychom si nosili obědy, které si jen ohřejeme. Pokud máme v daný den odpolední vyučování, strávíme ve škole až 9 hodin, tudíž nemáme velký příjem potravy a většina z nás si dá „oběd“ až v podvečerních hodinách. Naším školním snem je mít v nové jídelně mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici, odkládací pult, popřípadě stolky se židlemi, kde bychom se mohli najíst.

Odborná střední škola podnikatelská Kolín s.r.o.

136 hlasů

Kutiloviny

Hlavním záměrem našeho projektu je vytvořit venkovní posezení z palet na zahradě školy. Pro posezení jsme zvolili příjemné a klidné místo. Posezení bude sloužit k výuce ve slunných měsících, ale také k různým akcím a volným aktivitám pořádaných školou. Počítáme i s výsadbou drobných okrasných keřů. Celý projekt vzniká výhradně myšlenkou i rukama studentů.

10 hlasů

Relaxační místnost pro setkávání inkluzivních studentů

Úprava podkrovního prostoru v naší škole na relaxační místnost, vytvoření odpočinkové zóny pro setkávání inkluzivních studentů a asistentů pedagoga. Vymalování, položení koberce, pořízení pracovního stolu se židlemi, vybavení vhodnými relaxačními pomůckami a předměty na terapie, např. bubínky djembe, relaxační pyramidou se zvuky přírody, válcem s vodopádem, relaxačním křeslem, aroma lampou, zrcadlovou koulí, discmeny.

3 hlasů

Revitalizace zdi u školy

Odborná škola podnikatelská v Kolíně se dlouhodobě snaží dát svým studentům nadstandartní vzdělání. Umělecké a grafické obory jsou bezesporu jedním z nejrychleji se vyvíjejících odvětví a není pochyb o tom, že především školy by měly na tento vývoj pružně a empaticky reagovat při výuce svých studentů. Vyvrcholením tohoto projektu by měla být vizuální změna dobře viditelné stěny, která dominuje dosud nevyužitému prostranství U Křižovatky. Nejde jen o to, umožnit nám studentům malovat venku. Autoři projektu se především soustředí na to, aby participující studenti ve skutečné praxi pochopili, jak moderní legální pouliční umění funguje.

SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín

11 hlasů

Knihovna se studovnou

Volně přístupná knihovna s PC, tiskárnou a kopírkou. Možnost využití před i po vyučování. Knihovna s povinnou četbou i s učebnicemi. Zároveň místo pro odpočinek studentů.

280 hlasů

Odpočívárna

Chtěli bychom využít venkovní prostor v areálu školy, kde bychom se ve volném čase scházeli, bavili se a sdíleli společné chvíle. K této realizaci by bylo zapotřebí upravit terén, nakoupit stoly s lavicemi i s tabulí pro možnou výuku. Eventuálně postavit malý, prosklený přístřešek s místy k sezení doplněný o naučnou literaturu studijních oborů.

3 hlasů

Recepce

V místech u vstupu, u vrátnice nebo přímo místo vrátnice, chceme zrenovovat či založit školní recepci. Zde by žáci školy z oboru cestovního ruchu vykonávali praxe.

SPŠ strojírenská a JŠ Kolín

27 hlasů

Dvůr – místo odpočinku

Náš školní dvůr je ideálním místem, kde bychom mohli trávit volný čas. Ale chybí nám zcela zázemí – lavičkami počínaje a příjemným prostředím konče. Pomozte nám uskutečnit náš sen, my se rádi aktivně zapojíme, představu máme dost jasnou. Mobiliář vytvoříme například z palet, pneumatik a sudů. Zeď vyzdobíme graffiti (v podobě loga školy, šroubů a matic), při jejich tvorbě nám pomůže profesionál. Rádi bychom měli na dvoře více stromků, keřů a zeleně. Nesmí chybět ani přístřešek, abychom se měli kam schovat v případě nepřízně počasí.

7 hlasů

Přestávkorium

Tento projekt nás napadl díky tomu, že nemáme kde trávit svůj volný čas o přestávkách a polední pauze mimo naši třídu. Renovací jedné z obyčejných učeben na „přestávkorium“ by byla možnost, jak se zabavit o přestávkách a zbavit se stresu ze školního prostředí. Chtěli bychom vytvořit třídu, kde bychom se odreagovali. Například vytvořit pódiové kobercové schody, zakoupit sedací pytle, herní konzole a televizi, přidat stolní fotbal a terč na šipky. Třída by mohla být vyzdobena graffiti vlastní tvorby.

12 hlasů

Technická laboratoř

Naše školní laboratoře jsou dost zastaralé a nevyhovují současné výuce. Proto bychom chtěli pomocí tohoto projektu jednu za těchto místností opravit a vybavit ukázkovými modely (strojů, přístrojů a domácích spotřebičů), interaktivní tabulí, moderním nábytkem, sadami nářadí a počítačem, který potřebujeme pro dohledávání informací k realizaci nových návrhů ve 3D programech a nákup nových dílů. Tato místnost by sloužila nejen k běžné výuce, ale i pro technické projekty, kterých se škola účastní např. H2AC, Land Rover 4x4 a F1 ve školách. Pokud byste nám pomohli tento projekt realizovat, vytvořili bychom tím nejen odbornou učebnu, ale i místo, kde bychom mohli smysluplně trávit volný čas a věnovat se mimoškolním aktivitám.