en | cs

SLÁMOHRANÍ

15. - 16. 9. 2018

O Projektu

Víkend plný her a slámy pro celou rodinu, který se uskuteční v Kutné Hoře-Sedlci ve dnech 15. – 16. září!

Co to bude, až to bude?

Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na obří hrad, bludiště a cyklodráhu, vše vystavěné z balíků slámy. Ale nejen to. V areálu bude znít živá country hudba, děti si budou moci vybrat z tvořivých dílniček, ve kterých se bude vyrábět ze slámy, a připravena pro ně bude také spousta her. Samozřejmostí je bloudění ve slámovém bludišti, jízda na kolech v cyklodráze ze slámy a prolézání slámovým hradem. Bude se házet slamákem i střílet z luku, tančit kankán, k dispozici bude slámová pošta i fotokoutek, občerstvení a mnoho dalších atrakcí. V sobotu v 19 hodin odstartuje letní kinomaraton, který divákům nabídne všechny 3 díly filmové série Slunce, seno… SLÁMOHRANÍ bude pro rodiny s dětmi rozhodně příjemným zpestřením tohoto zářijového víkendu.

Program SLÁMOHRANÍ aneb co na Vás čeká

SOBOTA: 13:00 zahájení 13:00 - 19:00 slámové atrakce, hry a dílničky v areálu 18:30 kankán Chrtky z Polních Chrčic ~ celý den Vám hraje živá country hudba v podání Máry & Páji 19:00 - 24:00 letní kinomaraton, promítání všech 3 dílů filmové série Slunce, seno... NEDĚLE: 13:00 zahájení 13:00 - 19:00 slámové atrakce, hry a dílničky v areálu ~ celý den Vám hraje živá country hudba v podání Máry & Páji SLÁMOVÉ ATRAKCE, HRY A DÍLNIČKY: 1. naplň si svůj slamník - vyzkoušej si, jak spávaly naše babičky 2. hoď si slamákem - do dálky, na cíl, nebo třeba na tátu, na mámu, na babi i na dědu 3. vystřel si z luku a hoď si oštěpem - do terče 4. zapoj se do slámové pošty - zvěčni se a napiš vzkaz 5. máš o kolečko navíc? - tak nalož seno, projeď dráhu, předhoň tátu, mámu, babi i dědu. 6. cvakni se se svou spotřebou - fotokoutek pro nenáročné 7. zajdi do slámové dílničky - tvoř, vyráběj a raduj se Určitě si vezměte kolo nebo třeba odrážedlo - budete si moci projet slámové bludiště i cyklodráhu! :)

Jak vlastně SLÁMOHRANÍ vzniklo?

„Chceme s Lepším místem Kutnou Horu oživovat, přitahovat k ní pozornost a přilákat na SLÁMOHRANÍ jak místní obyvatele, tak návštěvníky z celé ČR,“ říká Petr Steklý. Kromě mnoha dalších aktivit pořádá Lepší místo na jaře a v období adventu v historickém centru Kutné Hory Cukrářské slavnosti, které se už potřetí setkaly s velkým ohlasem veřejnosti. „Během prázdnin jsme přemýšleli nad tím, jakou další originální akci bychom mohli připravit na konec léta. Všude kolem sebe jsme viděli balíky slámy, a tak nás napadlo použít je jako stavební materiál. A protože v Kutné Hoře sídlí bioelektrárna EC Kutná Hora, která Kutné Hoře dodává levné a ekologické teplo ze slámy, logickým krokem bylo oslovit je jako partnery. A tak vzniklo SLÁMOHRANÍ,“ dodává Petr Steklý z Lepšího místa. „V rámci našeho podnikání a směřování nám jde o princip a smysl. Projekty Lepšího místa dělají lidem radost, mají na ně reálný dopad a učí je být aktivní. Nápad využít balíky slámy ještě před tím, než z nich vyrobíme teplo, nám přišel originální a velmi povedený, protože sláma poslouží hned dvakrát. Nejdřív pro radost a potom ještě na výrobu tepla a energie,“ vysvětluje partnerství v projektu Petr Polívka, jednatel EC Kutná Hora.