en | cs

Lepší Praha 4

Hlasování ukončeno

zobrazit výsledky

O Projektu

Jak udělat z Prahy 4 lepší místo k životu? Nabízíme 300 000 Kč na nejlepší nápady. Máte nápad, jak vylepšit místo, kde žijete? Pošlete nám své TIPy přes aplikaci Lepší místo nebo je napište na zadní stranu letáku.

Jaké jsou okruhy témat a kterých lokalit Prahy 4 se TIPy mohou týkat?

Okruhy témat: • veřejné prostranství • mobiliář – dětské hřiště, lavičky, vodotrysk apod. • zeleň • parkování TIPovat lze pro zlepšení následujících lokalit Prahy 4: ✓ Jílovská ✓ Nad koupalištěm ✓ Nad lesním divadlem ✓ Novodvorská ✓ Štúrova ✓ Vavřenova ✓ Vídeňská ✓ Zálesí ✓ V Štíhlách

Jak na vkládání TIPů do aplikace

Stáhněte si do mobilu aplikaci Lepší místo a zaregistrujte se, nebo vložte TIP přes www.lepsimisto.cz. Klikněte na „Přidat TIP“ a do kolonky Název uveďte: sídliště. Do kolonky Popis uveďte stručný popis Vašeho nápadu. Můžete také přidat fotku místa, kde by měl být nápad realizován, či jak by měl výsledek vypadat. Klikněte na tlačítko Uložit. Poté již Váš námět doputuje přímo k nám! Své nápady můžete vkládat od 14. 5. do 30. 5. 2018.

A co bude dál?

Ze všech vložených nápadu vybereme ty nejlepší, nejzajímavější, nejpotřebnější. Ty se pak utkají ve veřejném hlasování. V termínu od 1. 8. do 3. 9. sledujte hlasovací portál na této stránce a dejte svůj hlas nápadu, který se Vám nejvíc líbí. V první polovině září vyhlásíme vítězné nápady, které zrealizujeme.

Výsledky hlasování

Veřejné hlasování probíhá od ST 1. 8. do PO 3. 9. 2018!

Děláme z Prahy 4 lepší místo

8 hlasů

Komunitní zahrada, roh ulice Vídeňská a Kukučínova

Městské zahradničení je stále více oblíbenou činností, která oživuje veřejný prostor a utváří přirozenější cestu a důvod k potkávání se se sousedy a kamarády žijícími na sídlišti. Sázení, okopávání, různorodost bylin a zeleniny - to vše si můžete sami vyzkoušet! Od semínka až po krásně červené rajče, které s chutí nabídnete svým dětem.

22 hlasů

Oblouk pod Modrým Pavilonem, ulice Štúrova

Modrý Pavilon je místo, které potřebuje inovaci a novou tvář! Chceme Modrý Pavilon zkrášlit, upravit a zlepšit. Přidat zeleň, květiny a v rámci technických možností z tohoto místa udělat příjemný prostor pro veřejnost.

48 hlasů

Sezónní mlhoviště a vodní prvky, sídliště Krč

V parném počasí ocení vodní prvky a možnost osvěžit se nejen děti, ale i dospělí. Proto vznikne místo, kde se budete potkávat, cákat se ve vodě a vaše děti nebudou chtít domů. Mlhovištěm můžete jen proběhnout, či zde strávit celé odpoledne!

4 hlasy

Diskgolf, Jalovodvorská louka

Jedná se o park plný zeleně, který se nachází na Praze 4 mezi Libuší a Krčí. Můžete si zde odpočinout na lavičkách, či svůj čas strávit aktivně. Diskgolf je ideální zábavou ve volném prostoru. Díky diskgolfové trase projdete velkou část louky včetně jejích zákoutí. Vezměte rodinu, kamarády a zahrajete si diskgolf!

17 hlasů

Ptačí budky po sídlištích Prahy 4

Tímto projektem chceme navrátit do městské části ptactvo. Umožnit ptákům hnízdění, a získat tak možnost pozorovat a monitorovat jejich chování a život. Kochat se jejich krásou a důležitou rolí v našem ekosystému. Sýkora koňadra a sýkora modřinka, sýkora lužní a špaček obecný, brhlík lesní či vrabec polní aj. - to jsou ptáci, které chceme vidět zpět ve svém okolí!

15 hlasů

Koše pro psy na sídlištích Prahy 4

Společně s občany Prahy 4 žije na tomto území i mnoho psích kamarádů. Věříme, že díky košům na psí exkrementy se bude žít daleko lépe nejen majitelům psů a těm, co psy nevlastní, ale také dětem hrajícím si na travnatém prostranství sídlišť.

2 hlasy

Umělecký prvek na sídlišti Krč

Paneláková sídliště mají své plusy i mínusy. A my věříme, že umělecký prvek, například socha, udělá sídliště Krč lepším! Zútulní prostor a dodá zdejší atmosféře jiný ráz. Zvýší kulturní úroveň místa a rozhodně se bude na co dívat. Vytvoříme tak středobod, kolem kterého může proudit komunitní život.