en | cs

GRAMOFOND pro lepší Loděnici

Hlasování ukončeno

zobrazit výsledky

O Projektu

Jak udělat z Loděnice lepší místo k životu? Nabízíme 100 000 korun na nejlepší nápady. Chcete se zapojit a vložit TIP? Stáhněte si aplikaci Lepší místo, nebo své nápady vkládejte v horním menu přes „Přidat TIP“.

Startujeme na začátku května!

Ano, už na začátku května startuje pilotní ročník soutěžního projektu „GRAMOFOND pro lepší Loděnici“ o nejlepší nápady na zlepšování kvality života v obci. Děti ze zdejší základní školy budou ve výuce diskutovat o tom, co je to veřejný prostor a vymýšlet, jak by chtěly vylepšit místo, kde žijí. Stejnou možnost posílat TIPy na zlepšení mají i loděničtí občané. Soutěží se o 100 000 korun na nejlepší nápady, jejichž realizaci finančně podpoří GRAMOFOND, nadační fond GZ Media. Projekt je realizován ve spolupráci s místní základní školou a obecním úřadem. Organizátorem je Lepší místo.

Co všechno přesně se bude dít?

FÁZE 1: Seznamujeme se a posíláme TIPy na zlepšení Nejprve se děti z loděnické základní školy s projektem seznámí. Budou se učit vnímat své okolí v nové perspektivě a přemýšlet, jak by mohly prostor, ve kterém se pohybují, zlepšit. Své nápady na zlepšení budou moci posílat přes jednoduchou mobilní aplikaci do 20. května – stejně jako všichni loděničtí občané. FÁZE 2: Vybíráme nejlepší nápady Ze všech nápadů postoupí do finále jen omezený počet těch životaschopných. Své slovo při jejich výběru na konci května bude mít nejen dárce, tedy GRAMOFOND, ale i zástupci obce Loděnice a místní školy. Na přelomu května a začátkem června pak děti rozdělené do projektových týmů rozpracují nápady, které postoupily do finále. Nezáleží vůbec na tom, čí nápad postoupil, rozhodující je chuť být u toho. Při zpracování projektů do PPT prezentací budou mít žáci možnost radit se se specialisty z GZ Media. FÁZE 3: Hlasujeme online Všechny rozpracované nápady budou mít šanci získat podporu během veřejného hlasování, které bude probíhat od 12. – 25. června na portálu Lepšího místa. FÁZE 4: Prezentujeme naživo před porotou Poslední týden v červnu děti čeká Den D aneb velké finále před nezávislou porotou, kde bude mít své zástupce obec, škola, GZ Media a regionální tisk. Na základě veřejného hlasování a hlasování poroty budou pak vyhodnoceny nejlepší nápady, jejichž realizaci GRAMOFOND podpoří. FÁZE 5: Blahopřejeme vítězům!

Jak na vkládání TIPů

Stáhněte si do mobilu aplikaci Lepší místo a zaregistrujte se, nebo vložte TIP přes www.lepsimisto.cz. Klikněte na „Přidat TIP“ a do kolonky Název uveďte: Loděnice. Do kolonky Popis uveďte stručný popis Vašeho nápadu. Můžete také přidat fotku místa, kde by měl být nápad realizován, či jak by měl výsledek vypadat. Klikněte na tlačítko Uložit. Poté již Váš námět doputuje přímo k nám! Své nápady můžete vkládat od 3. 5. do 20. 5. 2018.

Proč se společnost GZ Media rozhodla prostřednictvím GRAMOFONDU podpořit tento projekt

Firma existuje v Loděnici u Berouna už více než 65 let a je dlouhodobě největším zaměstnavatelem v regionu. Známá je především pro výrobu gramofonových desek, které vyváží do celého světa. Přes svůj mezinárodní význam ve světě vinylů nezapomíná na to, kde jsou její kořeny. Právě proto vznikl GRAMOFOND, který podporuje projekty jako je tento. Pár slov od Michala Štěrby, generálního ředitele GZ Media a člena správní rady GRAMOFONDU: „Podporujeme děti a mladé lidi, protože věříme, že čím dříve se začnou zajímat o svět a dění kolem sebe a čím dříve si uvědomí, že oni sami mohou své okolí měnit k lepšímu, tím lépe. A to nejen v ohledu na ně samotné, ale i na společnost. Gramofonka je tu více než 65 let a náš příběh i úspěch je s Loděnicí neodmyslitelně spjatý. Právě proto se chceme o tento náš úspěch prostřednictvím nadačního fondu podělit s místními. Důležité je pro nás přitom nejen samotné uskutečnění vybraných nápadů, ale i to, co kolem celého projektu vznikne. Spolupráce dětí, rodičů, místních občanů, obce, školy a lidí z naší firmy. Věřím, že projekt dostojí svému jménu a že díky němu bude Loděnice o kousek hezčím místem k životu.“

Výsledky po internetovém hlasování veřejnosti

Tak a je to tady! Jsou tu dosavadní výsledky v podobě hlasů z veřejného hlasování. Pamatujte, že tento součet tvoří pouze 50% celého hodnocení, a tak ještě není vše rozhodnuto - ještě nejsou vítězové ani poražení. Druhých 50% hodnocení porota rozdělí na Dni D konaném ve středu 27. 6. ve Společenském klubu v Loděnici! PROJEKT - TŘÍDA: HLASY Z VEŘ. HLASOVÁNÍ 1. LODĚNICKÝ PARK SE STÁVÁ SKUTEČNOSTÍ - 8.A: 685 2. KAČÁK - 7.B: 635 3. SKALKA CHCE LEPŠÍ TVÁŘ - 8.B: 326 4. SKALKA NENÍ SKLÁDKA! - 7.C: 167 5. KVĚTINOVÁ ZAHRÁDKA DÍVČÍ SPOLEČNOST S.R.O. - 6.A: 116 6. ZELEŇ A ČISTOTA DO LODĚNICE - 7.A: 113 [tento projekt bohužel odstoupil] 7. SEMÍNKOMAT - 2.A: 63 8. HOĎ TO DO KOŠE - 6.B: 33

Vyhlášení vítězů & celkové umístění všech projektů

UMÍSTĚNÍ - TŘÍDA: PROJEKT (HLASY POROTY ZE DNE D, % POČET VŠECH HLASŮ) 1. místo - 8.B: SKALKA CHCE LEPŠÍ TVÁŘ (9 hlasů, 40,37%) [VÍTĚZ] 2. místo - 6.A: KVĚTINOVÁ ZAHRÁDKA (5 hlasů, 20,42%) [VÍTĚZ] 3. místo - 7.B: KAČÁK (0 hlasů, 12,28%) 4. místo - 8.A: LODĚNICKÝ PARK SE STÁVÁ SKUTEČNOSTÍ (0 hlasů, 11,57%) 5. místo - 2.A: SEMÍNKOMAT (1 hlas, 5,37%) 6. místo - 7.C: SKALKA NENÍ SKLÁDKA! (0 hlasů, 5,27%) 7. místo - 6.B: HOĎ TO DO KOŠE (0 hlasů, 1,07%) (Zbylých 3,65% patří projektu ZELEŇ A ČISTOTA DO LODĚNICE třídy 7.A, která před velkým finále odstoupila.) Vítězným 2 třídám moc gratulujeme a všem žákům ZŠ Loděnice, tamnímu řediteli a učitelům, rodičům a přátelům školy i obce moc děkujeme za hojnou účast jak na velkém finále, tak při sběru nápadů a veřejném hlasování! Velké díky patří také finančnímu partneru celého projektu - GRAMOFONDU, nadačnímu fondu GZ Media.

Výsledky hlasování

Veřejné hlasování probíhá od ÚT 12. 6. do PO 25. 6. 2018!

Skalka chce lepší tvář

326 hlasů

Třída 8.B

Naším cílem je zlepšit prostředí Skalky jak vizuálně, tak pocitově. Chceme vytvořit místo pro relaxaci a odpočinek. Na základě návrhů žáků ze ZŠ Loděnice bychom z ošklivého plotu chtěli udělat plot pohádkový, podél kterého by se vinula nová rovná cesta.

Loděnický park se stává skutečností

685 hlasů

Třída 8.A

Jaká je budoucnost našeho parku? Naším cílem je více přírody v naší rušné vesnici. Chtěli bychom vytvořit takové místo, kde by lidé mohli relaxovat, číst si a cítit vůni květin. Zkrátka vytvořit útulný park v Loděnici!

Kačák

635 hlasů

Třída 7.B

Chtěli bychom vylepšit prostředí podél břehů potoka a vytvořit zde malý park, který bude možné využít k rekreaci. Do parku bychom chtěli umístit odpadkové koše, lavičky a posilovací náčiní. Vyčistili bychom okolí potoka. Projektu bychom se rádi ujali, protože je to náš potok a nechceme, aby se dále znečišťoval. Chceme, aby tento potok pro místní obyvatele něco znamenal.

Zeleň a čistota do Loděnice

113 hlasů

Třída 7.A

V rámci tohoto projektu navrhujeme zasadit na vytipovaných místech kolem chodníků a silnic stromy a keře. Dále bychom chtěli uklidit co nejvíce míst zde v Loděnici a pořídit více odpadkových košů. Také by se nám líbila úprava místa vedle kostela a prostoru před GZ Media (např. parčíky). Mnoha žákům se nelíbí prostor „u studny“ - náš návrh je zbourat studnu a toto místo upravit pro setkávání (např. lavičky, altánek, herní prvky apod.). A CO MY, ŽÁCI? Chceme organizovat každoroční jarní úklid Loděnice v rámci projektu Uklízíme Česko, GZ Media by mohla být partnerem :).

Skalka není skládka!

167 hlasů

Třída 7.C

Každý den chodí a jezdí přes Skalku spousta lidí, proto by stálo za to opravit plot, cestu, lampy a přidat koše. Nejvíce oceněna by byla venkovní posilovna. Čím bychom pomohli my? Vyčistíme okolí.

Květinová zahrádka dívčí společnost s.r.o.

116 hlasů

Třída 6.A

Každá škola potřebuje rekreační a relaxační místo. Proto chceme zrealizovat tento projekt, a to před okny naší jídelny. Budou tam lavičky, květiny a bylinky! Chceme, aby bylo v Loděnici odpočinkové místo, kde můžete přijít na jiné myšlenky.

Hoď To Do Koše

33 hlasů

Třída 6.B

Hodně lidí si stěžuje, že je v Loděnici málo košů, proto jsme společně s naší třídou vymysleli geniální plán… Vidíte ten první obrázek? Celkem ošklivé, ne? S naším návrhem dokážeme to, co vidíte na druhém obrázku. Změna? Ano! Pokud nám pomůžete tento projekt realizovat, může se takto zlepšit více míst v Loděnici. Podpořte nás hlasováním a udělejme společně z Loděnice lepší místo!

SEMÍNKOMAT

63 hlasů

Třída 2.A

Semínkomat je objekt, sloužící především ke směně semínek mezi lidmi. Naše třída však vymyslela automat, který bude sloužit lidem i zvířatům. Semínkomat bude malá dřevěná stavba o 3 patrech, kde v nejvrchnějším patře je myšleno na ptáčky – zde bude velké ptačí krmítko. V prostředním patře bude budka sloužící ke směně semen – kdokoli může přinést jakákoli semínka a dle libosti si jiná odnést. Ve spodním patře bude prostor pro nejrůznější nápady, vzkazy a rady, jak se o rostliny pěstované ze semen starat, jak zužitkovat úrodu, nebo na děkovné dopisy od šťastných majitelů zázračných semínek. Automat na semínka funguje na lidský pohon, semena v něm na pohon čistě přírodní. Těšíme se na setkání s každým, kdo chce zažít radost z obdarování!