en | cs

GRAMOFOND pro lepší Loděnici

Hlasování začíná 12. 6. 2018

O Projektu

Jak udělat z Loděnice lepší místo k životu? Nabízíme 100 000 korun na nejlepší nápady. Chcete se zapojit a vložit TIP? Stáhněte si aplikaci Lepší místo, nebo své nápady vkládejte v horním menu přes „Přidat TIP“.

Startujeme na začátku května!

Ano, už na začátku května startuje pilotní ročník soutěžního projektu „GRAMOFOND pro lepší Loděnici“ o nejlepší nápady na zlepšování kvality života v obci. Děti ze zdejší základní školy budou ve výuce diskutovat o tom, co je to veřejný prostor a vymýšlet, jak by chtěly vylepšit místo, kde žijí. Stejnou možnost posílat TIPy na zlepšení mají i loděničtí občané. Soutěží se o 100 000 korun na nejlepší nápady, jejichž realizaci finančně podpoří GRAMOFOND, nadační fond GZ Media. Projekt je realizován ve spolupráci s místní základní školou a obecním úřadem. Organizátorem je Lepší místo.

Co všechno přesně se bude dít?

FÁZE 1: Seznamujeme se a posíláme TIPy na zlepšení Nejprve se děti z loděnické základní školy s projektem seznámí. Budou se učit vnímat své okolí v nové perspektivě a přemýšlet, jak by mohly prostor, ve kterém se pohybují, zlepšit. Své nápady na zlepšení budou moci posílat přes jednoduchou mobilní aplikaci do 20. května – stejně jako všichni loděničtí občané. FÁZE 2: Vybíráme nejlepší nápady Ze všech nápadů postoupí do finále jen omezený počet těch životaschopných. Své slovo při jejich výběru na konci května bude mít nejen dárce, tedy GRAMOFOND, ale i zástupci obce Loděnice a místní školy. Na přelomu května a začátkem června pak děti rozdělené do projektových týmů rozpracují nápady, které postoupily do finále. Nezáleží vůbec na tom, čí nápad postoupil, rozhodující je chuť být u toho. Při zpracování projektů do PPT prezentací budou mít žáci možnost radit se se specialisty z GZ Media. FÁZE 3: Hlasujeme online Všechny rozpracované nápady budou mít šanci získat podporu během veřejného hlasování, které bude probíhat od 12. – 25. června na portálu Lepšího místa. FÁZE 4: Prezentujeme naživo před porotou Poslední týden v červnu děti čeká Den D aneb velké finále před nezávislou porotou, kde bude mít své zástupce obec, škola, GZ Media a regionální tisk. Na základě veřejného hlasování a hlasování poroty budou pak vyhodnoceny nejlepší nápady, jejichž realizaci GRAMOFOND podpoří. FÁZE 5: Blahopřejeme vítězům!

Jak na vkládání TIPů

Stáhněte si do mobilu aplikaci Lepší místo a zaregistrujte se, nebo vložte TIP přes www.lepsimisto.cz. Klikněte na „Přidat TIP“ a do kolonky Název uveďte: Loděnice. Do kolonky Popis uveďte stručný popis Vašeho nápadu. Můžete také přidat fotku místa, kde by měl být nápad realizován, či jak by měl výsledek vypadat. Klikněte na tlačítko Uložit. Poté již Váš námět doputuje přímo k nám! Své nápady můžete vkládat od 3. 5. do 20. 5. 2018.

Proč se společnost GZ Media rozhodla prostřednictvím GRAMOFONDU podpořit tento projekt

Firma existuje v Loděnici u Berouna už více než 65 let a je dlouhodobě největším zaměstnavatelem v regionu. Známá je především pro výrobu gramofonových desek, které vyváží do celého světa. Přes svůj mezinárodní význam ve světě vinylů nezapomíná na to, kde jsou její kořeny. Právě proto vznikl GRAMOFOND, který podporuje projekty jako je tento. Pár slov od Michala Štěrby, generálního ředitele GZ Media a člena správní rady GRAMOFONDU: „Podporujeme děti a mladé lidi, protože věříme, že čím dříve se začnou zajímat o svět a dění kolem sebe a čím dříve si uvědomí, že oni sami mohou své okolí měnit k lepšímu, tím lépe. A to nejen v ohledu na ně samotné, ale i na společnost. Gramofonka je tu více než 65 let a náš příběh i úspěch je s Loděnicí neodmyslitelně spjatý. Právě proto se chceme o tento náš úspěch prostřednictvím nadačního fondu podělit s místními. Důležité je pro nás přitom nejen samotné uskutečnění vybraných nápadů, ale i to, co kolem celého projektu vznikne. Spolupráce dětí, rodičů, místních občanů, obce, školy a lidí z naší firmy. Věřím, že projekt dostojí svému jménu a že díky němu bude Loděnice o kousek hezčím místem k životu.“