en | cs

Lepší místo ve škole Kutná Hora

Hlasování začíná 4. 6. 2018

O Projektu

Díky zapálení a touze něco změnit k lepšímu žáků kutnohorských základních i studentů kutnohorských středních škol již mohly vzniknout 3 projekty, které dělají tyto školy lepším místem nejen pro výuku a studium, ale také pro profesní přípravu studentů i kvalitněji strávený volný čas.

Na základních školách se již zrodily „Učebnička pod borovicí“ & „Skleník na terase“

V úplně prvním ročníku, jenž se konal na jaře roku 2016, se zapojily 3 kutnohorské základní školy a zvítězila ZŠ T. G. Masaryka s projektem „Skleník na terase“, kde mohou nyní žáci pěstovat bylinky. V druhém ročníku pořádaném na jaře 2017 se zapojily jak 3 kutnohorské základní školy, tak také 3 střední školy, a po sečtení hlasů veřejnosti a poroty zvítězil za kutnohorské základní školy krásný projekt „Učebnička pod borovicí“ žáků ZŠ Žižkov, která dnes slouží opravdu jako učebna v přírodě pod korunou vzrostlého jehličnanu a její součástí jsou kupříkladu prostorné dřevěné lavice, velká černá tabule a veselé počítadlo.

Na středních školách zas vznikla „Live Cooking Station“

Za kutnohorské střední školy po sečtení hlasů veřejnosti a poroty loni na jaře zvítězil projekt „Live Cooking Station“ od studentů SOŠ a SOU Kutná Hora. Jestli Vám vrtá hlavou, co si pod tím představit, tak se jedná o mobilní kuchyni na kolečkách, jejímž úkolem je sloužit jak k profesní přípravě studentů při výuce, tak k prezentaci školy a gastronomie v rámci různých akcí. A není to ledajaká mobilní kuchyň! Na její výrobě se podíleli spolužáci z oborů truhlář, elektrikář i strojní mechanik.

Startujeme POTŘETÍ VE ŠKOLÁCH v Kutné Hoře!

Do projektu Lepší místo ve škole Kutná Hora se letos zapojily celkem 3 kutnohorské střední školy! Patří mezi ně: - VOŠ a SPŠ Kutná Hora - Gymnázium Jiřího Ortena - SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora

Harmonogram projektu Lepší místo ve škole Kutná Hora

AKTUÁLNĚ: - Studenti mohou vkládat své TIPy do 4. května. - Veřejné hlasování bude probíhat ZDE od 4. června do 13. června.