en | cs

Lepší místo ve škole Kutná Hora

Hlasování ukončeno

zobrazit výsledky

O Projektu

Díky zapálení a touze něco změnit k lepšímu žáků kutnohorských základních i studentů kutnohorských středních škol již mohly vzniknout 3 projekty, které dělají tyto školy lepším místem nejen pro výuku a studium, ale také pro profesní přípravu studentů i kvalitněji strávený volný čas.

Na základních školách se již zrodily „Učebnička pod borovicí“ & „Skleník na terase“

V úplně prvním ročníku, jenž se konal na jaře roku 2016, se zapojily 3 kutnohorské základní školy a zvítězila ZŠ T. G. Masaryka s projektem „Skleník na terase“, kde mohou nyní žáci pěstovat bylinky. V druhém ročníku pořádaném na jaře 2017 se zapojily jak 3 kutnohorské základní školy, tak také 3 střední školy, a po sečtení hlasů veřejnosti a poroty zvítězil za kutnohorské základní školy krásný projekt „Učebnička pod borovicí“ žáků ZŠ Žižkov, která dnes slouží opravdu jako učebna v přírodě pod korunou vzrostlého jehličnanu a její součástí jsou kupříkladu prostorné dřevěné lavice, velká černá tabule a veselé počítadlo.

Na středních školách zas vznikla „Live Cooking Station“

Za kutnohorské střední školy po sečtení hlasů veřejnosti a poroty loni na jaře zvítězil projekt „Live Cooking Station“ od studentů SOŠ a SOU Kutná Hora. Jestli Vám vrtá hlavou, co si pod tím představit, tak se jedná o mobilní kuchyni na kolečkách, jejímž úkolem je sloužit jak k profesní přípravě studentů při výuce, tak k prezentaci školy a gastronomie v rámci různých akcí. A není to ledajaká mobilní kuchyň! Na její výrobě se podíleli spolužáci z oborů truhlář, elektrikář i strojní mechanik.

Startujeme POTŘETÍ VE ŠKOLÁCH v Kutné Hoře!

Do projektu Lepší místo ve škole Kutná Hora se letos zapojily celkem 3 kutnohorské střední školy! Patří mezi ně: - VOŠ a SPŠ Kutná Hora - Gymnázium Jiřího Ortena - SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora

Harmonogram projektu Lepší místo ve škole Kutná Hora

AKTUÁLNĚ: - Studenti mohou vkládat své TIPy do 4. května. - Veřejné hlasování bude probíhat ZDE od 4. června do 13. června.

Výsledky po internetovém hlasování veřejnosti

UMÍSTĚNÍ - ŠKOLA: PROJEKT (HLASY POROTY ZE DNE D, % POČET VŠECH HLASŮ) 1. místo - GJO: BUĎ FIT! - WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ (2 hlasy, 30,76%) 2. místo - SOŠ A SOU ŘEMESEL KH: SALÁTOVÝ BAR (2 hlasy, 23,82%) 3. místo - VOŠ A SPŠ KH: NABÍJECÍ MÍSTO (6 hlasů, 23,62%) 4. místo - VOŠ A SPŠ KH: ZAPARKUJME HNED (3 hlasy, 10,42%) 5. místo - GJO: LEPŠÍ MÍSTO VE STUDOVNĚ (1 hlas, 4,79%) 6. místo - GJO: KVALITNĚJŠÍ VÝUKA VE FYZIKÁLNÍ LABORATOŘI! (1 hlas, 4,22%) 7. místo - VOŠ A SPŠ KH: LEPŠÍ POSILOVNA (0 hasů, 1,62%) 8. místo - SOŠ A SOU ŘEMESEL KH: LŮŽKO PRO LEPŠÍ ŽIVOT (0 hlasů, 0,59%) 9. místo - SOŠ A SOU ŘEMESEL KH: KRÁSA VŠUDE KOLEM NÁS (0 hlasů, 0,17%) Vítěznému týmu moc gratulujeme a všem týmům, učitelům, ředitelům, rodičům a přátelům škol moc děkujeme za velkou pondělní účast a zapálení pro celý projekt! Obrovské díky patří také všem našim finančním parterům, bez nichž by tento projekt nebyl.

Vyhlášení vítězů & celkové umístění všech projektů

UMÍSTĚNÍ - ŠKOLA: PROJEKT (HLASY POROTY ZE DNE D, % POČET VŠECH HLASŮ) 1. místo - GJO: BUĎ FIT! - WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ (2 hlasy, 30,76%) 2. místo - SOŠ A SOU ŘEMESEL KH: SALÁTOVÝ BAR (2 hlasy, 23,82%) 3. místo - VOŠ A SPŠ KH: NABÍJECÍ MÍSTO (6 hlasů, 23,62%) 4. místo - VOŠ A SPŠ KH: ZAPARKUJME HNED (3 hlasy, 10,42%) 5. místo - GJO: LEPŠÍ MÍSTO VE STUDOVNĚ (1 hlas, 4,79%) 6. místo - GJO: KVALITNĚJŠÍ VÝUKA VE FYZIKÁLNÍ LABORATOŘI! (1 hlas, 4,22%) 7. místo - VOŠ A SPŠ KH: LEPŠÍ POSILOVNA (0 hlasů, 1,62%) 8. místo - SOŠ A SOU ŘEMESEL KH: LŮŽKO PRO LEPŠÍ ŽIVOT (0 hlasů, 0,59%) 9. místo - SOŠ A SOU ŘEMESEL KH: KRÁSA VŠUDE KOLEM NÁS (0 hlasů, 0,17%) Vítěznému týmu moc gratulujeme a všem týmům, učitelům, ředitelům, rodičům a přátelům škol moc děkujeme za velkou pondělní účast a zapálení pro celý projekt! Obrovské díky patří také všem našim finančním parterům, bez nichž by tento projekt nebyl.

Výsledky hlasování

Veřejné hlasování probíhá od PO 4. 6. do ST 13. 6. 2018!

Gymnázium Jiřího Ortena

39 hlasů

Kvalitnější výuka ve fyzikální laboratoři!

Pomůžete nám proniknout do samotného atomu problému? Už nás nebaví jenom teoretizování o fyzice. Chceme být její součástí, například prostřednictvím nově vybavené fyzikální laboratoře.

1062 hlasů

Buď fit! - Workoutové hřiště

Rádi bychom na nevyužitém pozemku našeho gymnázia vybudovali hřiště na street workout, které by bylo samozřejmě přístupné i pro veřejnost. Nechceme trávit náš volný čas hraním na mobilech a rádi bychom ho využili ke cvičení. Cvičení s vlastní vahou je navíc daleko komplexnější, a tím pádem zdravější a pro nás lepší, než cvičení s činkami.

64 hlasů

Lepší místo ve studovně

Naše studovna potřebuje rekonstrukci! Vyber náš projekt a pomoz studentům GJO vytvořit si lepší místo k učení a odpočinku!

SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora

923 hlasů

Není salát jako salát aneb nechceme nudu na talíři - Salátový bar

Jako žáci oboru kuchař-číšník bychom rádi vnesli čerstvý vítr do našeho školního stravování. Nejenom my, ale i naši spolužáci a ostatní strávníci rádi ocení nabídku čerstvých salátů ze samoobslužného chladícího baru, který bychom chtěli v rámci projektu pořídit do naší školy. Náš tip je prostě FRESH.

9 hlasů

Krása všude kolem nás

Stavebnicový květinový válec pro osázení okrasnými květinami vybavený samozavlažovacím knotovým systémem vhodný pro terasy, pergoly nebo oddechové zóny veřejného prostranství.

32 hlasů

Lůžko pro lepší život

Úprava lůžka pro imobilní osobu v domácím prostředí s využitím běžně dostupného vybavení a techniky pro aktivní zapojení do života.

VOŠ a SPŠ Kutná Hora

58 hlasů

Lepší posilovna

Posilovna na místní průmyslovce se již dlouhá léta nachází v žalostném stavu. Zařízeni je staré, rezavé a pro mládež nevyhovující. Vybavení a oprava posilovny by mohly vyvolat zájem v zdejších studentech a v širší veřejnosti o silové sporty nebo kulturistiku.

15 hlasů

Zaparkujme hned

Chtěli byste mít tyto stojany na kola? A to hned před naší školou? Tak volte nás a my uskutečníme vaše touhy a potřeby skutečností!

130 hlasů

Nabíjecí místo

Jistě mnozí z vás vědí, že mobil je nepostradatelný přítel každého studenta. Díky němu můžeme o nudných hodinách utíkat do světa zábavy, vyhledávat odpovědi při testech, posílat fotografie testů ostatním třídám a dozvědět se to, co v danou chvíli potřebujeme. Tento přítel má bohužel jeden zásadní nedostatek. OMEZENOU VÝDRŽ BATERIE. Prosíme vás, abyste pomohli všem nešťastným studentům a podpořili náš projekt, abychom se nemuseli obávat, že v kritický moment náš mobil exne a my dostaneme špatnou známku z testu. PODPOŘTE NÁS A ZACHRAŇTE NEBOHÉ STUDENTY.