en | cs

Lepší místo ve škole Praha 4

Hlasování začíná 14. 5. 2018

O Projektu

Každé dítě na fotce nahoře sehnalo tři hlasy pro postavení multifunkčního areálu, ve kterém nyní sedí. Každé z nich přesvědčilo spolužáky, kamarády, obyvatele své městské části a posléze i porotu, že právě jejich vylepšení školy má největší smysl. A díky Lepšímu místu a jeho partnerům se jim sen splnil!

Už se zrodila učebna na balkóně a multifunkční areál

Na podzim 2016 se rozjela soutěž Lepší škola v Michli. Zapojily se čtyři základky. Děti přišly se spoustou nápadů, jak za 50 tisíc korun vylepšit budovy, kde tráví velkou část svého dne. Dvanáct námětů, tři za každou školu, postoupilo do hlasování veřejnosti a posléze před porotu složenou ze zástupců radnice městské části a firemních partnerů, kteří na realizaci Lepší školy přispěli. Díky nim se již děti učí na balkóně v ZŠ Mendíků a v multifunkčním areálu v ZŠ Ohradní.

Lepší místo ve škole

Všechno vždy začíná u dětí. Je proto dobré právě jim co nejdřív ukázat, že svět okolo sebe mohou změnit k lepšímu a leckdy úplně snadno. Žáky učíme reálně přemýšlet a pojmenovat, co by chtěli změnit. Pod naším vedením uvažují, kolik to bude stát peněz a úsilí. Prakticky si vyzkouší nápad obhájit, získat pro něj v okolí podporu, spolupracovat. Výsledkem pak je nejen vylepšení prostředí v konkrétní škole, několik splněných snů, ale především školáci, kteří jsou o pěkný kus blíž k sebevědomým občanům.

Znovu na Praze 4

Soutěž na čtyřech školách v Michli se osvědčila. Líbila se dětem, učitelům, radnici i firemním partnerům. Rádi bychom ji proto zopakovali a umožnili zapojení více institucím. K tomu ale potřebujeme také více finančních prostředků. Soutěžit na dvaceti základkách o jediné zlepšení za pár tisíc by nejspíš děti tolik nebavilo. A nás, ani Vás asi také ne.

Chcete se přidat?

Stačí zavolat či napsat a získat skvělý pocit, že právě Vy pomáháte dětem plnit jejich sny, měnit je v lepší lidi a zlepšovat své město! Petr Steklý, +420 608 123 013, [email protected]