en | cs

Lepší místo ve škole Praha 4

Hlasování ukončeno

zobrazit výsledky

O Projektu

Každé dítě na fotce nahoře sehnalo tři hlasy pro postavení multifunkčního areálu, ve kterém nyní sedí. Každé z nich přesvědčilo spolužáky, kamarády, obyvatele své městské části a posléze i porotu, že právě jejich vylepšení školy má největší smysl. A díky Lepšímu místu a jeho partnerům se jim sen splnil!

Už se zrodila učebna na balkóně a multifunkční areál

Na podzim 2016 se rozjela soutěž Lepší škola v Michli. Zapojily se čtyři základky. Děti přišly se spoustou nápadů, jak za 50 tisíc korun vylepšit budovy, kde tráví velkou část svého dne. Dvanáct námětů, tři za každou školu, postoupilo do hlasování veřejnosti a posléze před porotu složenou ze zástupců radnice městské části a firemních partnerů, kteří na realizaci Lepší školy přispěli. Díky nim se již děti učí na balkóně v ZŠ Mendíků a v multifunkčním areálu v ZŠ Ohradní.

Lepší místo ve škole

Všechno vždy začíná u dětí. Je proto dobré právě jim co nejdřív ukázat, že svět okolo sebe mohou změnit k lepšímu a leckdy úplně snadno. Žáky učíme reálně přemýšlet a pojmenovat, co by chtěli změnit. Pod naším vedením uvažují, kolik to bude stát peněz a úsilí. Prakticky si vyzkouší nápad obhájit, získat pro něj v okolí podporu, spolupracovat. Výsledkem pak je nejen vylepšení prostředí v konkrétní škole, několik splněných snů, ale především školáci, kteří jsou o pěkný kus blíž k sebevědomým občanům.

Znovu na Praze 4

Soutěž na čtyřech školách v Michli se osvědčila. Líbila se dětem, učitelům, radnici i firemním partnerům. Rádi bychom ji proto zopakovali a umožnili zapojení více institucím. K tomu ale potřebujeme také více finančních prostředků. Soutěžit na dvaceti základkách o jediné zlepšení za pár tisíc by nejspíš děti tolik nebavilo. A nás, ani Vás asi také ne.

Chcete se přidat?

Stačí zavolat či napsat a získat skvělý pocit, že právě Vy pomáháte dětem plnit jejich sny, měnit je v lepší lidi a zlepšovat své město! Petr Steklý, +420 608 123 013, [email protected]

Startujeme na Praze 4!

Do projektu Lepší místo ve škole Praha 4 se letos zapojilo celkem 15 škol! Patří mezi ně: - Základní škola Křesomyslova - Základní škola Táborská - Základní škola Mendíků - Základní škola Plamínkové - Základní škola Sdružení - Základní škola Ohradní - Základní škola Na Líše - Základní škola Na Chodovci - Základní škola Bítovská - Základní škola Poláčkova - Základní škola Kavčí hory - Základní škola s rozšířenou výukou jazyků Jeremenkova - Základní škola Jílovská - Základní škola U Krčského lesa - Základní škola Školní

Harmonogram projektu Lepší místo ve škole Praha 4

AKTUÁLNĚ: - Žáci mohou vkládat své TIPy do 20. dubna. - Veřejné hlasování bude probíhat ZDE od 28. května do 8. června.

Výsledky po internetovém hlasování veřejnosti & sběru hlasů v terénu

Tak a je to tady! Jsou tu dosavadní výsledky po sečtení vážených hlasů z veřejného hlasování a hlasů získaných z akce s panáky. Pamatujte, že tento součet tvoří pouze 50% celého hodnocení, a tak ještě není vše rozhodnuto - ještě nejsou vítězové ani poražení. Druhých 50% hodnocení porota rozdělí na Dni D konaném již toto úterý 12. 6. v Kulturním centru Novodvorská! ŠKOLA - HLASY Z VEŘ. HLASOVÁNÍ [BEZ FALEŠNÝCH HLASŮ*] - HLASY Z PANÁKŮ - SOUČET VÁŽENÝCH HLASŮ VEŘ.** & HLASŮ Z PANÁKŮ 1. ZŠ POLÁČKOVA - 2233 [1619] - 102 - 2993 hlasů 2. ZŠ BÍTOVSKÁ - 2035 [1730] - 191 - 2655 hlasů 3. ZŠ KŘESOMYSLOVA - 1019 [770] - 293 - 2581 hlasů 4. ZŠ KAVČÍ HORY - 1299 [906] - 193 - 1998 hlasů 5. ZŠ MENDÍKŮ - 1744 [911] - 168 - 1704 hlasů 6. ZŠ NA CHODOVCI - 883 [724] - 128 - 1421 hlasů 7. ZŠ TÁBORSKÁ - 13063 [646] - 357 - 1325 hlasů 8. ZŠ ŠKOLNÍ - 1639 [520] - 128 - 1250 hlasů 9. ZŠ U KRČSKÉHO LESA - 14957 [842] - 127 - 1204 hlasů 10. ZŠ OHRADNÍ - 741 [376] - 192 - 679 hlasů 11. ZŠ NA LÍŠE - 442 [332] - 110 - 666 hlasů 12. ZŠ PLAMÍNKOVÉ - 354 [103] - 151 - 424 hlasů 13. ZŠ JEREMENKOVA - 617 [150] - 153 - 403 hlasů 14. ZŠ JÍLOVSKÁ - 439 [370] - 14 - 384 hlasů 15. ZŠ SDRUŽENÍ - 1061 [113] - 16 - 229 hlasů * Jelikož bohužel došlo v průběhu hlasování i k neférovému jednání z řad hlasujících, musela být původní čísla očištěna od podvodných praktik. ** Vážené hlasy jsou hlasy z veř. hlasování bez falešných hlasů násobené koeficientem zohledňujícím počet studentů urč. školy vůči ostatním školám

Vyhlášení vítězů & umístění všech ZŠ

UMÍSTĚNÍ - ŠKOLA (HLASY POROTY ZE DNE D, % POČET VŠECH HLASŮ) 1. místo - ZŠ KAVČÍ HORY (4 hlasy poroty, 14,54% všech hlasů) 2. místo - ZŠ JEREMENKOVA (4 hlasy poroty, 10,54% všech hlasů) 3. místo - ZŠ U KRČSKÉHO LESA (3 hlasy poroty, 10,16% všech hlasů) 4. místo - ZŠ MENDÍKŮ (2 hlasy poroty, 9,04% všech hlasů) 5. místo - ZŠ SDRUŽENÍ (3 hlasy poroty, 7,72% všech hlasů) 6. místo - ZŠ POLÁČKOVA (0 hlasů poroty, 7,51% všech hlasů) 7. místo - ZŠ BÍTOVSKÁ (0 hlasů poroty, 6,67% všech hlasů) 8. místo - ZŠ KŘESOMYSLOVA (0 hlasů poroty, 6,48% všech hlasů) 9. místo - ZŠ OHRADNÍ (2 hlasy poroty, 6,47% všech hlasů) 10. místo - ZŠ JÍLOVSKÁ (2 hlasy poroty, 5,73% všech hlasů) 11. místo - ZŠ NA CHODOVCI (0 hlasů poroty, 3,57% všech hlasů) 12. místo - ZŠ PLAMÍNKOVÉ (1 hlas poroty, 3,44% všech hlasů) 13. místo - ZŠ TÁBORSKÁ (0 hlasů poroty, 3,33% všech hlasů) 14. místo - ZŠ ŠKOLNÍ (0 hlasů poroty, 3,14% všech hlasů) 15. místo - ZŠ NA LÍŠE (0 hlasů poroty, 1,67% všech hlasů) Vítězům, kteří obdrželi 3 šeky vždy v hodnotě 50 000 Kč na realizaci svého projektu, moc a moc blahopřejeme! Všem dětem, učitelům, ředitelům, rodičům a přátelům škol moc děkujeme za účast, aktivitu a úsilí vynaložené na podporu všech 15 projektů. To Vy jste dali tomuto projektu jedinečnou podobu! Obrovské díky patří také všem našim finančním parterům, bez nichž by tento projekt nebyl!

Výsledky hlasování

Veřejné hlasování probíhá od PO 28. 5. do PÁ 8. 6. 2018!

Základní škola Na Líše

332 hlasů

Relaxační místnost

Navštivte oázu klidu, naše místo odpočinku, kde načerpáte novou energii. Uvelebte se a udělejte si pohodlí. Zavřete oči a v tichosti meditujte v podmořském světě, kde vaše povinnosti alespoň na chvilku odplavou. Dopřejte si s kamarádem okamžik soukromí na klidné povídání, nebo si otevřete knížku a zabořte se do napínavého dobrodružného příběhu. Relaxační místnost v „akváriu“ nabízí každému chvilku pro sebe! Místnost slouží nejen k relaxaci, ale podle potřeb se proměňuje také v asistenční místnost, exotický bar (ve dnech pořádání společenských akcí) a jako zázemí divadelního spolku. Z těchto důvodů je místnost vybavena nejen pohodlným nábytkem, ale také psacími stoly, věšáky a výpočetní technikou.

Základní škola Bítovská

1730 hlasů

Relaxační zóna

V naší škole máme neudržované místo s pítkem, které bychom rádi využili jako relaxační zónu. Plochu bychom vydláždili a koupili několik laviček. Využívali bychom ji nejen o přestávkách, o poledních pauzách, ale i jako venkovní třídu.

Základní škola Jeremenkova

150 hlasů

Zdravé Jeremínské nožky

Protože máme u školy krásnou zahradu, veškeré naše plány byly směřovány na ni. Z mnoha skvělých nápadů jsme si vybrali bosý chodník, protože nás zbaví stresu i nemocných chodidel. Rádi bychom v bosém chodníku využili nejrůznější povrchy, jak příjemné, například písek, oblázky či jemnou kůru, tak i takové, které budou výzvou pro naše zhýčkaná chodidla, třeba šišky a jehličí. Protože se v okolí bosého chodníku chceme cítit fajn, rádi bychom k němu přidali schody pro lepší dostupnost a lavičky, abychom se mohli pohodlně zouvat i obouvat. Lavičky bychom chtěli vlastnoručně dekorovat!

Základní škola Jílovská

370 hlasů

Veselá škola

Máme hezkou školu. Ale přáli bychom si ji mít ještě hezčí a útulnější, veselejší a barevnější. Připravili jsme projekt na zlepšení vzhledu dveří a schodiště pomocí polepů. Polepy na schodech - slovíčka, násobilka, vyjmenovaná slova, atd. - nám navíc pomůžou zopakovat si učivo zábavnou formou. Polepy na dveřích zpříjemní atmosféru. Vše si sami navrhneme a s pomocí našich učitelů a odborníků i nalepíme. Na jednu z chodeb bychom umístili i stolní fotbal, který moc rádi hrajeme o přestávkách. Práce na projektu "Veselá škola" nás bavila, bavily nás nápady, vzájemná spolupráce a představa, jaké to na naší škole asi bude, až se naše barevné nápady stanou skutečností.

Základní škola Kavčí hory

906 hlasů

Stezka za sportem

Cílem našeho projektu je, aby žáci naší školy měli další prostor, kde by se mohli hýbat. Trápí nás totiž, že většinu svého volného času tráví spíše na mobilních telefonech. Proto bychom pro ně chtěli postavit sportovní („workout“) hřiště. Toto hřiště by mohli žáci využívat při hodinách tělesné výchovy, ale i ve svém volném čase a sloužilo by nejenom jim, ale také dospělým a dětem z řad široké veřejnosti.

Základní škola Křesomyslova

770 hlasů

Mobilní stánky

Chtěli bychom vytvořit přenosné multifunkční zázemí, jenž by se využívalo pro různorodé aktivity a akce, pro vernisáže a trhy, nebo pro sportovní události a případné učení se na čerstvém vzduchu. Zbylé peníze investujeme do lavic a nábytku.

Základní škola Mendíků

911 hlasů

Pohodárium u Mendíků

Jedná se o rekonstrukci dosud málo využívané místnosti ve škole. Záměrem žáků je upravit místnost tak, aby našla všestranné využití jak v hodinách, tak i ve volném čase žáků. Prostor tak bude možno využít pro: školní divadla, cvičení jógy, poslech hudby, výuku jazyků, odpočinek a relaxaci, filmové projekce, rozvoj kreativity (kreslení na zeď) či třeba jako koutek s deskovými hrami či jako knihovnu.

Základní škola Na Chodovci

724 hlasů

Soard

Přáli bychom si novou tabuli a dřez kvůli jejich opotřebovanosti. Na tabuli špatně vidíme kvůli prasklinám, dírám, čmouhám. K nové tabuli patří nový dřez - umyvadlo. Soard znamená spojení dvou slov - sink a board, což vlastně znamená dřez a tabule. Celkem jsme nad projektem strávili 26 hodin a 15 minut a v případě úspěchu strávíme u nové tabule další 2 roky, kdy budeme ještě na škole!

Základní škola Ohradní

376 hlasů

Venkovní učebna

Při učení nám vadí „smrádek“ ve třídách, a proto bychom rádi na čerstvý vzduch. Již z loňského roku máme ve škole super amfiteátr. U něj je prostor - podloubí, v kterém bychom rádi vytvořili venkovní prostor pro učení. V podloubí bychom chtěli vybudovat posezení, houpací sítě a nábytek z palet, který bychom si vyrobili sami. Vše by bylo v námořnickém stylu, abychom se ještě lépe mohli připravit na plavbu životem!

Základní škola Plamínkové

103 hlasů

Školní pítko a stojany na kola

V rámci projektu jsme se rozhodli vybudovat stojany na kola, které by posloužily žákům, kteří do školy jezdí na kole, a pítko na školním dvoře, které by osvěžilo žáky při venkovních hodinách TV a malé děti z družiny, které právě zde tráví část svého volného času.

Základní škola Poláčkova

1619 hlasů

Projekt Pítko P.

Proč Pítko? Děti si často stěžují na nedostatek vody při školních akcích, během tréninku nebo když jsou na zahradě během družiny. Proto by každý pítko ocenil. Proč P? To je přece jasné: je to P jako „Pítko“, v angličtině P jako „Public Tap“... také jako „Polačkova“, takže prostě vypadá jako „P“!

Základní škola Sdružení

113 hlasů

Místo po(s)ledního odpočinku

Ve škole se nechceme jen učit. Potřebujeme též trávit čas s kamarády, odpočívat a v příjemném prostředí v klidu relaxovat. Proto jsme si sami navrhli využití prázdných koutů na chodbách. S takto upravenými chodbami by se nám škola více líbila. Podpoříte nás prosím v našem snažení?

Základní škola Školní

520 hlasů

Venkovní mozkovna

Projekt VENKOVNÍ MOZKOVNA by nám nabídl smysluplné využití a vylepšení prostoru, který není využíván, abychom vytvořili venkovní posezení nejen pro nás - žáky, ale i pro přátele školy na mimoškolních akcích. Když je venku krásně, musíme sedět v učebnách, ve kterých není k vydržení. Místo toho bychom mohli mít výuku některých předmětů ve VENKOVNÍ MOZKOVNĚ, kde by se nám krásně myslelo. Pojďte nás podpořit, aby místo nás na fotografii a kresbách od našich mladších spolužáků vzniklo místo, kde se budeme rádi scházet!

Základní škola Táborská

646 hlasů

Klidová zóna

Vybrali jsme si Klidovou zónu, protože v naší škole není žádné místo na odpočinek nebo ke čtení. Pro projekt máme připravené, co bychom rádi dali do naší Klidové zóny, kde by se Klidová zóna nacházela, jaký by byl rozpočet pro náš projekt nebo jak by vypadalo slavnostní otevření Klidové zóny! Naším cílem je zpříjemnit žákům pobyt v naší škole a jejich volný čas, který zde tráví třeba o přestávkách nebo o volných hodinách.

Základní škola U Krčského lesa

842 hlasů

Venkovní učebna

Vyhraných 50 tisíc korun bychom chtěli využít k výstavbě venkovní učebny (altánku), která by sloužila nejen k efektivnějšímu vyučování, ale také by určitě posloužila dětem z družiny během teplých letních dnů, při kterých by si místo na rozžhavený asfalt sedly do stínu altánku a zahrály si třeba deskové hry. Ve volných chvílích bychom zde mohli navazovat nové kamarádství. Děti se venku dostanou blíže k přírodě a čerstvému vzduchu, který nám ve třídách v horkých dnech často chybí. Venkovní učebna by byla postavena z dřevěných hranolů a vevnitř by bylo využito nevyužité vybavení školy (starší stoly a židle).