Předvánoční radost tam, kde jste doma! Veřejné hlasování skončilo a tak již víme, komu Pilulka daruje radost v podobě produktů z Pilulka.cz. Děkujeme všem nominovaným, těm, kteří je nominovali, a také těm, co hlasovali. Vážíme si všech dobrých lidí v Českém Brodě.

Obdarovali jsme

V pátek 23. listopadu jsme odstartovali projekt Daruj RADOST v Českém Brodě, jehož záměrem je podpořit jednotlivce a organizace z Českého Brodu a okolí, jejichž příběh si to zaslouží. A to díky lékárně Pilulka v Českém Brodě a internetovému obchodu Pilulka.cz, jenž razí heslo “Jsme on-line lékárna, ale radost děláme skutečnou!”. Ti obdarují Vámi podpořené příběhy, jenž skončí na prvních 3 místech, produkty z Pilulka.cz, a to dohromady ve výši až 50 000 Kč. Na konci projektu budou slavnostně odměněni lidé, kteří udělali v tomto roce hodně radosti a bez nichž by Český Brod nebyl lepším místem k životu.

  • od 23. 11. do 30. 11. 2018 zasílejte své návrhy, koho chcete obdarovat
  • 30. 11. 2018 se sejdou zástupci z Pilulka.cz spolu se starostou a schválí zaslané návrhy, které jsou splnitelné, etické a udělají radost.
  • od 6. 12. do 13. 12. 2018 hlasujte na www.lepsimisto.cz/darujradost. Hlasovat můžete pouze jednou. V rámci svého hlasování budete moci rozdělit 3 kladné hlasy.
  • 19. 12. 2018 proběhne slavnostní setkání s výherci a těmi, kdo je nominovali, na MÚ v Českém Brodě. Následovat bude gratulace a předání symbolických šeků výhercům – jednotlivcům i organizacím – kteří udělali letos v Českém Brodě hodně radosti a bez nichž by Český Brod nebyl lepším místem k životu. V novém roce pak dojde k samotnému předání darů s přihlédnutím k potřebám a přáním výherců.

Kdo: já, Petr Kolář

Kontakt na mě: mobil, e-mail

Koho nominuji: Atletickou přípravku Český Brod (vedoucí Kateřina Božská)

Kategorie produktů dle nabídky lékárny: potřeby pro sportovce

Proč jej/ji obdarovat: Protože Kateřina vytvořila výborný tým a atmosféru, a to se odráží nejen na výsledcích, ale ve vzájemných vztazích v celé přípravce. Mám radost, kdykoli je vidím.

Kdo: já, Tereza Jistá

Kontakt na mě: mobil

Koho nominuji: Alenu Procházkovou, moji babičku

Kategorie produktů dle nabídky lékárny: čaje, potraviny

Proč jej/ji obdarovat: Babička byla celý život pošťačka. Poctivá a usměvavá. I nyní chodí kamarádkám nakupovat a povídá si, směje se. Její radost a elán jsou důležité.

Kategorie produktů dle nabídky lékárny

Nedarujeme peníze, ale produkty z Pilulka.cz. Podívejte se na on-line obchod nebo se zeptejte v lékárně.

Jaké produkty na Pilulka.cz můžete najít?

  • pro maminky: vše od vybavení pro dítě, přes hygienu, kosmetiku, hračky, po výživu pro děti nebo mléko.
  • pro babičky a dědy: vše od ortopedických, rehabilitačních či diagnostických pomůcek po vitamíny či nutridrinky.
  • pro sportovce: vše od proteinů, doplňků stravy, shakerů přeš vitamíny po regenerační kosmetiku.
  • pro děti, studenty a jejich učitele: vše od hraček, přes kosmetiku po drogerii.

Dopředu informujeme nominované o postupu do veřejného hlasování

Férovost. Nic neděláme za zády. Kontaktujeme nominované a dopředu je informujeme o postupu do veřejného hlasování. Rozšiřujeme tak možnost vlastní iniciativy podílet se na vítězství. Svou nominaci můžete sdílet se svou komunitou, se svými přáteli, sousedy či rodinou.

Obdarovali jsme

Komu udělá Pilulka radost? Ve veřejném hlasování projektu Daruj RADOST v Českém Brodě se umístily na 1. místě Olga Kupcová, třídní učitelka 2. ZŠ Český Brod, na 2. místě rodina Kiliánových a jejich dcerka Adriana a na 3. místě nezisková organizace LECCOS, z.s. (RC Kostička, NZDM Klub Zvonice). Všem moc blahopřejeme!

Ve středu 6. 2. 2019 jsme spolu s Michalem Hanáčkem, ředitelem online projektů Pilulky, a jeho kolegy z Pilulka.cz rozváželi RADOST třem vítězům veřejného hlasování akce Daruj RADOST v Českém Brodě. Paní učitelku Olgu Kupcovou jsme zastihli na 2. ZŠ Český Brod. S rozbalováním jí rádi pomohli i žáci. V areálu Nemocnice Český Brod jsme nalezli NZDM Klub Zvonice, společnosti LECCOS, z.s. Ti si rozbalili cestovní lékárničky a vybavení pro své pravidelné výjezdy a tábory. Nakonec nás cesta zavedla do obce Hradešín za 5člennou rodinou Kiliánových, kteří dostali mnoho věcí, co dobře poslouží jak jejich 4leté Adriance, tak celé rodině.

Úplné pořadí a představení 19 nominovaných

Paní učitelka věnuje dětem mnohem víc než jen školní vědomosti. Její kreativita a zápal pro učení zážitkem je nad rámec běžné výuky. Vymýšlí pro děti mnoho mimoškolních aktivit, do kterých krom sil a energie bez váhání investuje také svůj volný čas. Každoročně tráví s dětmi čas na škole v přírodě, předává jim zásadní životní hodnoty (naslouchání, komunikace, sebehodnocení, práce v týmu aj.), vyrábí s dětmi úžasné dárky pro nás rodiče a upřímně se zajímá o každého ze svých žáků. Je to prostě pro naše děti ta nejlepší paní učitelka. Paní učitelka, která má neskutečnou trpělivost s naším synem, který jednou zapomene i svoji hlavu. 🙂 Je to nejúžasnější paní učitelka, která dává dětem víc než musí. Děti ji milují a velice respektují. Naši paní třídní učitelku považuji za výjimečného pedagoga a člověka. Je pro mě ohromující a inspirující její vztah k dětem a komunikace s rodiči.

Počet nominací: 9

V naší obci žije rodina s třemi dětmi. Jejich čtyřletá Adrianka je zdravotně hendikepovaná. Holčička je veliká bojovnice, ale potřebuje ke svému rozvoji klid a bezbariérové zázemí. Maminka se musí o Adrianku starat 24 hodin denně, a tak má tatínek 2 práce, aby zajistil ekonomický chod celé rodiny. Náklady na péči se pohybují kolem 40.000 Kč měsíčně. Bezbariérový dům jim měl pomoci při každodenní péči, ale bohužel společnost, která dům staví, spíše této rodině přidělala starosti. Myslíme si, že tato rodina pomoc potřebuje a rozhodně si ji zaslouží.

Počet nominací: 4

Do RC Kostička i NZDM Klub Zvonice chodí spousta dětí a mládeže, často vyjíždějí také do terénu – na výlety, tábory, na vodu, na hory. Na základě našich zkušeností potřebujeme pro každý program na míru vybavenou lékárničku.

Počet nominací: 1

Protože jsou to lidé, kteří se starají o blaho našich dětí. Pořádají spoustu akcí pro celé město, přispívají svými činy na všech větších akcích v Českém Brodě i jeho okolí. Když jsme se před necelými 3 lety přistěhovali, vzali mezi sebe mého tehdy třináctiletého syna a ukázali mu novou cestu, nový smysl života. Za to jim patří velký dík. Všichni by zasloužili za to, co pro děti a město ve svém volném čase nezištně dělají, metál.

Počet nominací: 1

Lenka už tradičně organizuje Andělské zvonění, adventní jarmark, ze kterého se postupně stala městská akce, bez které si mnozí nedokáží začátek adventu v Českém Brodě představit. Bez jejích organizačních schopností bychom nikdy nedokázali vměstnat tolik vystavovatelů do Sokolovny a později do prostor Gymnázia Český Brod. Přestože každý rok říká, že už další ročník nedá, tak vždy dokáže sebrat energii a pustit se do příprav další akce.

Počet nominací: 2

Péče o seniory by se neměla podceňovat. Občas mám dojem, že mladí zapomínají, že dnešní senioři byli také mladí, plní síly a energie, pracovali a podíleli se na budování naší společnosti, a také na to, že i oni jednou zestárnou. Je pravda, že do zařízení jako je Anna se zdaleka nedostanou všichni, kteří by to potřebovali, nebo si takovou péči zasloužili, ale právě proto má Anna na seznamu svých služeb nejen trvalé pobyty, ale třeba denní stacionář či rozvoz jídla seniorům domů. Penzion Anna pro své klienty dělá kromě svých povinností i spoustu akcí, které zpříjemňují život našim seniorům. Ředitelka Anny Lucie Hovorková je velmi akční a pro své klienty pořádá mnoho kulturních, sportovních i společenských aktivit.

Počet nominací: 3

Vzhledem k tomu, že pečujeme s dětmi o zuby, hodila by se nám zásoba dětských zubních kartáčků. Dosud jsme čerpali z jiného projektu a také ze zdrojů rodičů.

Počet nominací: 1

Lucka je kreativní duše, která dává mnoho ze sebe městu a veřejnosti. Chtěla bych ocenit její drive a neutuchající energii, se kterou jde do každého nového tvůrčího projektu. Je jednou z hybatelek vzniku městských akcí jako je Andělské zvonění, Adventní průvod světýlek, Betlémská spirála. Její práce je vidět na mnoha veřejných místech i interiérech, např. MŠ Kollárova. Hodně věcí dělá ve svém volném čase a zadarmo. Myslím, že Lucie si ocenění rozhodně zaslouží. Lucku znám již několik let jako učitelku mé dcery na výtvarném oboru v ZUŠ. Má nejen úžasné nápady, co s dětmi tvoří, ale také pochopení pro dětskou duši.

Počet nominací: 2

Na okraji našeho města vyrostl před 17 lety zvláštní velký a krásný dům. Doslova ze země ho vydupala jedna výjimečná žena – paní Iveta Blažková. Měla vizi, že poskytne domov lidičkám, kterým daly sudičky do vínku jinakost a také leckdy velké zdravotní potíže. A dokázala kolem sebe soustředit lidi, spolupracovníky, kteří svou náročnou práci vykonávají opravdu obdivuhodným způsobem. Každý, kdo někdy byl např. na Zvonečkovém posvícení, ví o čem mluvím. Zvoneček Bylany poskytuje 5 služeb, obrovsky žádaná je odlehčovací služba, kde pomáhá 40 rodinám.

Počet nominací: 2

TJ Slavoj Český Brod se stará o bezmála 700 dětí v několika sportovních oddílech. Nejen že děti trénují jednodruhové sporty, ale věnují se také všeobecné sportovní přípravě, jsou vedené k správné regeneraci a rehabilitaci, jsou vedeny k fair play, učí se chování ve sportovním kolektivu a trávit volný čas aktivním způsobem. Stejnou péči ale dostávají i dospělí sportovci a naši senioři, kteří v TJ Slavoj sportují. Materiálová podpora by jistě ulevila rozpočtu TJ Slavoj Český Brod.

Počet nominací: 1

Ráda bych nominovala fotbalového trenéra našich dětí, neboť s dětmi pracuje v jednom kuse už 5 let a jejich výsledky jsou skvělé. Mají za sebou spoustu vítězství i na krajské úrovni, někteří hráči nespočet osobních ohodnocení. Jirka vede tréninky velmi kvalitně. Tak, aby to děti bavilo a zároveň šly děti výkonnostně nahoru. Navíc jsou všichni jedna velká parta, a to nejen na fotbale. Díky Jirko, že svou práci děláš skvěle!

Počet nominací: 1

V Mochově nedaleko Českého Brodu provozuje již několik let soukromý útulek paní Edita Pešková. Útulek Tlapky Mochov se stará průměrně o 100 koček a za dobu svého působení zachránil mnoho koček. Dále se podílí na kastračních programech, kdy jsou po kastraci venkovní kočky vypuštěny zpět do své lokality. Tento útulek financuje paní Pešková ze svých zdrojů a z finančních příspěvků od drobných dárců. Přijímá kočky z okolních měst a obcí bez jakékoliv jejich finanční podpory.

Počet nominací: 1

Letitá sokolka. Stále aktivní v Sokole. Ochotná pomáhat starým lidem. V DD ještě spolupracuje na biblických hodinách.

Počet nominací: 1

SK Český Brod má v Českém Brodě tradici již 150 let. V péči Ivety Librové za poslední desítku let zaznamenal obrovský vzestup, vychovává více než stovku malých fotbalistů, a to nejen ke sportovním výkonům. Materiálová pomoc by jistě ulevila vypjatému rozpočtu.

Počet nominací: 1

Školku vede tým skvělých učitelek v čele s nedocenitelnou paní ředitelkou Hedrlínovou. Věnují se dětem, moje dcera snad každý den přijde s novou říkankou či popěvkem, a především tam chodí ráda. Pro děti je zajištěno množství kulturních i vzdělávacích akcí, výletů, výuka angličtiny atd. Za což celému týmu patří velký dík a obdiv.

Počet nominací: 1

I na svůj vysoký věk se krásně stará o naši babičku a pomáhá nám s dcerkou, jak jen může. Krásně zapadl do naší rodiny, stará se o ostatní, a proto by si také zasloužil nějakou péči.

Počet nominací: 1

Nominuji Toma, protože konečně po letech začal myslet také na své zdraví a nejen na práci. Snaží se nás s dcerou uživit a je v práci od nevidím do nevidím. Konečně se rozhodl, že musí udělat i něco pro své zdraví a formu. Začal také myslet na sebe a nejen na zabezpečení rodiny.

Počet nominací: 1

Je to ta nejlepší dcera na světe a děla mi každý den nezapomenutelným zážitkem. Aniž by si to uvědomovala, drží svoji prababičku fit a svoji babičku bez depresí. Ačkoliv je ještě malá, rozdala by se a pořád všem říká, jak je má ráda a rozdává lásku a radost všem kolem sebe.

Počet nominací: 1

Fotbal je kontaktní sport a důsledky “kontaktu” často bolí. Radost od Pilulky by to pomohla napravit.

Počet nominací: 1

A pro zajímavost

V projektu Daruj RADOST v Českém Brodě hlasovalo během 6. 12. – 13. 12. 2018 358 lidí. Každý hlasující měl k dispozici 3 hlasy, které mohl rozdělit libovolně mezi více nominovaných, či je dát pouze 1 nominovanému.